Sidnėjus 2

Vieną iš dienų Sidnėjuj nuplaukėm keltu į kitą krantą, rajonėlį pavadinimu Manly.

 

Fizinio pamoka prie atviro vandenyno! Vieni žaidžia, kiti surfins. Va taip.

 

Rajonas įsikūręs prie pat upės/įlankos žiočių, ant uolų, tad vienoj pusėj ramu, kitoj pusėj – atviras vandenynas su geromis bandomis ir maloniais smėlio paplūdimiais. Gan neseniai visą pramoninį uostą iš Sidnėjaus perkėlė į gretimą miestą, tad dabar čia plauko jachtos, keltai, kruiziniai laivai ir pan.

Didelis laikrodis prie gelbėjimo stoties.

Lauriaus rojus.

Nežvejokite vandenių ar kitų barzdylų.

Pasivaikščiojom po prabangų rajonėlį nuostabiais vaizdais, kažkokioj mažoj gatvelėj išvydom ir tokią pilį. Labai netikėtai tarp nuosavų namukų, kurių kiemuose voliojasi banglentės.

Vakarop grįžom į miesto šurmulį. Čia toji anksčiau minėta įlanka. Sidnėjuj daugiau aukštų pastatų nei Melburne. Melburne dangoraižiai įsikūrę tik centre, keletas aukštų pastatų prabangesniuose paj9rio rajonuose ir kur ne kur griozdiški, kone sovietiniai socialiniai būstai primenantys Karoliniškių architektūrą. Visa kita – iki 3 aukštų pastatai. Kiek tolėliau nuo centro – vien nuosavi namukai. Sidnėjuj daugiaaukčių daugiabučių pilna visur.

Darbo diena pasibaigė (ir prasidėjo kamščiai).

Po langais radom daug batų.

Kitą dieną siaubingai lijo, tad laiką leidom savo rajone, džiuvom kavinėse su arbata rankose, slėpėmės po stogais ir medžiais ar galerijose.

Sidnėjus kalvotas, kai kur reik gerai palipėt, užtat vis atsiveria panoramos ar stogų, vingiuojančių gatvių vaizdai. Gražu, žodžiu.

Chinatown’e užtikom eilę prie… kažko. Kažkas po 50ct. Tai nutarėm pastovėt su visais drauge eilėje vien tam, kad išsiaiškint, kas tai. O būta ten mini bandelių. Vertėjo atstovėt eilėj, kad pamatyt kaip dirba kinų mergina – aparatas sukasi, pilsto ir varto bandele

Dešinėje  – malonus reiškinys vėsią dieną – priešais Laurių – lenktas pastatas veidrodiniais langais. Taip jau nutiko, kad nuo visų langų atspindėta saulės šviesa krinta į vieną tašką. Žmonės stojo toj vietoj, stebėjosi ir šildėsi. Įdomu, ar tai suplanuota, ar tik atsitiktinumas?

Prie vaško muziejaus – vaškinis australų plaukikas didelėm letenom (palyginimui daug aukštesnio Lauriaus ranka). Kur tu nebūsi plaukikas su tokiais delnais ir pėdom!

Vietiniai kamščiai.

Jei labiausiai blizgančios skulptūros dalys reiškia, kad jas nupoliruoja turistų rankos, tuomet jie įdomiai renkasi, ką čiupinėt. O gal čia koks prietaras, kuomet reik paliest šerno iltį ar dar ką nors ir  išsipildys koks nors atitinkamas noras.

Bondi (tarti „bondai”) beach – dar vienas legendinis pajūrio rajonas. Vietiniai maždaug tokie:

httpv://www.youtube.com/watch?v=HR4n6OVoyYQ

Tiek to Sidnėjaus.