NZ 4

001

Taigi, pasiėmėm iš uosto draugus. Jie ėjo per laukinę gamtą, žygiavo 4 dienas, nakvodavo mažose trobeėse vidury niekur… Na gerai, bent jau to tikėjosi. O, sako, buvo kiek kitaip. Jei nori tuo keliu praeit, reikia viską rezervuotis bent prieš pusmetį, susimokėt už keliones laivu ir trobeles. Tada nuplukdo kokius 40 žmonių ir jie visi eina parko taku, sutinka reindžerius, paneša malkas, prieeina trobelę ir visi nakvoja. Ir viskas pagal grafiką. Na įdomiai 😀

002

Tai va, jiem parplaukus susirinkom ir nuvežėm iki civilizacijos. (Čia vyrai persitempė staliuką arčiau savo stovyklavietės, nes kas pirmesnis – tas gudresnis).

003

O čia smagus kempingas su jūriniais konteineriais Queenstown’e. Tik baisus šiukšlynas visur, nes kempinge vien backpackeriai. Turbūt reiktų verst – kupriniautojai. Paklauskit Lauriaus, kodėl jis jų taip nemėgsta 😀

004

Kam teko leistis Queenstown’o oro uoste, pasakojo, kad gan baisu. Žiū čia.

005

Mieste pasidžiaugėm civilizacija, airišku baru…

006

… lietumi…

007

… draugų kompanija ir maistu, kurio nereik patiems gaminti, vadinamais geriausiais burgeriais pasaulyje.

008

Man įkando kamanė į ranką tai užėjom į vaistinę tepalo nuo niežėjimo, vaistininkai subėgę siūlė kreiptis į gydytojus, lyg pirmą kartą matytų įkandimą. Bet nutarėm negaišt tokiom nesąmonėm laiko, juolab, kad vietinis medicinos centras turėjo būt pilnas visokiausių veikėjų nulaužtom galūnėm.

13

Nes čia nelabai yra ką veikt, nebent nuo ko nors nušokt. Nuo skardžio, nuo tilto su virve, iš lėktuvo, žiemą dar ir su snieglente…

14

Šaip miestukas jaukus ir gan žavus.

14+

Su ežeru

14++

ir kalnais.

15

Ir, kaip priklauso, kirais.

15+

15++

Pailsėję dienelę patraukėm atgal į gamtą.

16

Atšilo.

17 18 20

Keletas nuotraukų iš kelio link vakarų pakrantės.

IMG_2496

Vakare apsistojom prie ežeriuko, kadangi atšilo, išlindo moškės, milijonai moškių ir uodų.

IMG_2498

 

Čia ta pati vieta ryte.

1

IMG_2509

NZ 3

01

Ir vėl jum kalnų vaizdeliai, kelias dienas mum buvę kasdienybe.

02

Kavinė su vienu įspūdingesnių vaizdu pro langą.

03

Ir linksmais paukščiais kieme. Pro šalį ėjęs dėdulė sakė, kad šitie paukščiai… skanūs :-/

04

Viena garsiausių Zelandijos vietų – Milford Sound, įlanka ar fiordas. Kažkaip išsirinkom kažkokį šiek tiek brangesnį turą, tai gavom pietus, ir tokių kaip mes buvo visai nedaug, kiti labiau pagyvenę, bent jau buvo daug vietos ant stogo fotografavimuisi.

05

Nuotraukos kaip iš senų žurnalų!

06

Iki šios vietos veda tik vienas kelias, per tunelį, o senovėj čia galima buvo pakliūt tik laivu iš jūros, bent 4 dienas keliaujant per aplink arba perkopiant su virvėm per kalną sieną. Ir tai, kapitonas Kūkas praplaukė ir nepastebėjo šios įlankos. Bet gan greit čia ėmė plūsti turistai.

08

Iš tolo sunku suprast, kokio čia dydžio tie kalnai.

07

Palyginimui – matot ten laivoką, kokių trijų aukštų bent jau.

09

Na gražu, žodžiu.

10

11

Pakeliui atgal dar užsukom į povandeninį centrą koralų pažiūrėt ir parplaukėm atgal.

12

Grįžom į stovyklavietę užsiimt vietų ir ėjom pasivaikščiot, ne kažką čia ir bepasakosi.

13

Riteris.

14

Tai va ir vėl paukštelis draugelis, kitas. Nulesė kažkokias sėklas ar muses nuo pėdos.

IMG_2230

Atrodo idilė, bet aplink vėl pilna žmonių, fotografuota stovint šalia… autobuso.

IMG_2234

Ta pati vieta ryte.

img104

Ir mano užrašų knygutėj.

20

Kitą dieną popiet turėjom pasiimt draugus iš to paties Milford Sounds. Tad ryte nutarėm dar pasivaikščiot. Idant visus kelius nueinam greičiau nei parašyta, nusprendėm, kad spėsim. Ženklai žadėjo 3 valandas.

21

Taigi ropštėmės.

IMG_2316

Kiek geresnė spalvoto balandžio nuotrauka. Šis paukštis dabar saugomas, bet nuo seno jis buvo mėgstamas maorių patiekalas, tai jie dabar niurzga ir reikalauja leidimo medžiot.

IMG_2319

Kitas nacionalinis paukštukas – Piwakawaka.

IMG_2337

Kopėm kopėm, per šaknis, uolas, akmenis, sutikom dar keletą papūgų. Paukščių stebėjimo pertraukėlės – puikus būdas atsikvėpt. Sutikom kelis besileidžiančius veikėjus, klausėm ar dar toli. Jų veidai nieko gero nežadėjo…

IMG_2346

Bet užsiropštėm pagaliau ir ten radom ežerą. Tą patį, kur vakar nuo kalno matėm.  Ežeras visiškai skaidrus, dugne akmenukai ir jokių nei dumblių nei žuvų.

22

Pailsėję leidomės. O va tada ir prasidėjo linkmybės. Leidiesi leidiesi ir galo nesimato. Sutikti pakeleiviai dabar jau mūsų klausė, ar toli. Aš lygiai to paties norėjau paklausti jų – ar dar daug leistis 😀 Man atodo leidomės kur kas ilgiau nei lipo viršun…

IMG_2347

Bandžiau nusileist greituoju būdu per molio šlaitą, teko paskui skalbti timpas 😀
Kairėje – tiesiog mum pralinksmino ta paklaikus papūga. Man atrodo šiandien nėr jokio įkvėpimo rašyt, tai labanakt.

Beje, mes apačioj matom kiek žmonių paspaudė „like” ir kiek iš jų – mūsų draugai. O kas jūs tie likusieji? :))))

NZ 2

01

Dar vienas lietingas rytas, bet jau abu turėjom po neperšlampamą rūbą, tad labai nepanikavom ir išėjom į mišką. Vieno, ko negaliu nupasakot, tai – kvapas. Šlapios žemės, rudens, dinozaurų laikus menančio miško, samanų visai kaip Lietuvoj spalį.

02

Paskui važiavom nedideliu, vieninteliu keliu link Milford Sounds. Kelio pradžioj padrąsinantis ženklas – toliau degalinių nėra. O iki tikslo 120km. Ir dar reikės grįžt.

03

Dramblys prie veidrodinio ežero.

05

Labai draugiškas paukštukas. Ypač jam patikau aš. Arba mano batai. Greičiausiai aš. Laimė turėjau rankose juostinį fotoaparatą, nes Lauriaus teleskopiniam jau buvo per arti.

06

Draugelis. Toutouwai (nutarėm paukščių pavadinimus čia rašyt maorių kalba).
Žinot, kaip būna koks svarbus/įdomus žmogus su tavim elgiasi labai maloniai ir manai, kad esi ypatingas, o paskui paaiškėja, kad taip jis/ji elgiasi su visais ir tada pasijunti nusivylęs, eilinis, ar net išduotas. Taigi, vėliau paaiškėjo, kad nei aš nei mano batai niekuom neypatingi, šitų paukštukų tiesiog tokia prigimtis drąsi.

07

Šita knopkė nenusakomo mažumo, dar kol kas neįdentifikuota. Galbūt čia Titipounamu (beveik suomiškai skamba).

08

Atšilo šiek tiek, o miške dar ir užuovėja.

08+ 09

Miškas visiškai žalias ir visi įmanomi paviršiai samanom apžėlę.

10

Apėję miškus patraukėm link kalno. Ženklai apačioj žadėjo valandą ėjimo ir pusvalandį kopimo.

11

Mes kopimą suprantam šitaip, o ėjimą, na kaip ėjimą. Ką gi. Ropštėmės visą laik daugmaž vienodai. Jei čia ėjimas, tai kaip atrodys kopimas, niurzgėjau. Bet nieko.

11+

Užtat sutikom spalvotą didelį balandį – Kereru.

12

Sakyčiau kopimas netgi lengviau nei ėjimas pagal jų ženklus. Ai, visai susipainiojau.

13

Prašom nešerti žvėrių. Stirninas sumedėjęs, su šakom vietoj ragų.

14

Ant Key Summit kalno. Tolumoje ežeras prie kurio ropšimės kitą dieną.

15

Čia koks 919m aukštis.

16

Raskit Laurių.

17

Lipant sušilom, o ant kalno buvo vėjuota, be to reikėjo skubėt žemyn ir rast, kur apsistot.

33

Saulė žemyn, oras vėsyn.

IMG_1993

Radom nakvynei vietą. Ko gero čia vienintelis gabaliukas žemės be palapinių ir mašinų. O visa kita – prigrūsta kaip muzikos festivalyje. Ir vis grūdasi. Supratom, kad iki 6ių reik rast vietą, nes paskui gali būt sudėtinga. Pirštinės brangiausios!

NZ 1

-001

Taigi, čia apie mūsų ilgai lauktą kelionę į Naująją Zelandiją. Idant skaitmeninis fotoaparatas dažniausiai buvo užimtas paukščių medžiokle, nemaža dalis nuotraukų – skanuotos iš juostelių. O kadangi fotografavom su juosta, stengėmės atsirinkt ir fotografuot tik tai, ką verta. Ir po šimts, vistiek kalnas nuotraukų. Tai ir dedam jas čia. Ai kam čia tos prakalbos ir įžangos.
Nusileidom Christchurch’e, nupėdinom iki nuomos punkto, kur pasiėmėm savo kosmobilį ir išvažiavom kuo toliau nuo miesto. Iš pirmos dienos vienintelė nuotrauką – šis katinas. Sustojom 15 namų gyvenvietėje, kur sutikom bent tris katinus. Po Australijos, kur kaimų katinai visur laikomi uždaryti, kad nepabėgtų į gamtą pjaut paukščiukų ir kitų padarų, tai gan keista. Galbūt būtumėm važiavę toliau, bet kaip tik toj gyvenvietėj buvo dėl avarijos uždarytas kelias, tad nutarėm vietoj važiavimo aplinkui (kalningose vietovėse aplinkeliai reti ir tolimi) sustot nakvynės. Pirmas įspūdis – drėgna, šalta ir labai viskas skaniai kvepia pušim ir kitais augalais.

-003

O kitą rytą prasidėjo mūsų tikros atostogos 🙂 Pietinė (tai reiškia – šaltesnioji) Zelandijos sala gan nedaug apgyvendinta, važiuoji tuščiais laukais, na netuščiais – sako, avių daugiau čia nei žmonių (o vokiečių turistų dar daugiau nei avių!), viena stotelė (net gyvenviete nepavadinsi) – namas, degalinė ir mokykla, kita  – parduotuvė su kavine ir salė, matyt visiem įmanomiem renginiam, nuo vestuvių, iki ūkininkų susirinkimų.

004

It koks klojimo teatras.

005

O čia dramblys, jei kas anksčiau nematėt – susipažinkit. Veikėjas keliaujantis po pasaulį ir besifotografuojantis su kuom papuolė. Čia su koli. Zelandiečių gyvenime koliai buvo kažkuom ypatingai svarbūs. Avis ganė.

006

Privažiavom Tekapo ežerą, o prie jo bažnytėlę. Pavežėm porą tranzuotojų, tai kažkuris jų pasakojo, kad čia mažiausia bažnytėlė Zelandijoj. Ir kad prieš 10 metų šiam regione stovėjo vos pora namų, o dabar jau nedidelis kurortėlis įsikūręs. Seniau vargusi ir negalėjus prisišaukt turistų Zelandija dabar beveik nesusitvarko su jų gausa.

007

Taigi, bažnytėlė. Vietoj paveikslų, freskų už altoriaus – langas su tokiu vaizdu, kad velniop tos freskos reikalingos.

008

Man rods, kai kurių turistų kemperiai didesni už šitą bažnytėlę.

40

Galbūt kai kur skaitmeninėse nuotraukose kiek paryškinau spalvas, bet juostos neliečiau ir viskas atrodo beveik taip kaip ir buvo. O tai žydrumas ežero!

41

Mūsų pakeleivis išlipo ties sankryža ir pasuko į kairę rodydamas dešinėn. Sako, o jūs ten važiuojat! Fone pro debesis sunkiai besimatė kalnai.

IMG_1537

Iš tolo gražu.

IMG_1541

Kelias prieš išsišakojimą.

IMG_1542
O štai į kur pasukom. Greit praminėm rūkuotus snieguotus kalnus su audros debesim mordoru (http://en.wikipedia.org/wiki/Mordor), kas nematė Žiedų valdovo – tai tokia baisi vieta.
IMG_1544

Mordoras tolumoje. Tik ugnikalnio trūksta.

IMG_1552

Vizualizuoju šaltį.

IMG_1561

Vienos juostos tiltai. Kažkurią dieną per rūką važiavom, pirmenybė ne mums, o tiltas ilgas. Važiuoji, ir nematai nieko. Smaguma.

IMG_1568

Mūsų erdvėlaivis vardu Laika. Ne patys sugalvojom, tokį gavom. Jame ir miegojom naktį įspirdami į lubas,  vakarieniavom ir kitaip slėpėmės nuo lietaus ir kitų stichijų.

001

Kažkur šioje pievoje turėtų būt Laurius – per lietų nubėgo į laukus.

002
Pas šitas antis. Patinėliai juoda galva, patelės – balta.

003
O kai netyčia užklydom į kalnų kaimelį (na tiksliau viešbučių kompleksą), šaukiau – erelis erelis. Nes kalnuose papūgų nebūna. Kurgi ne. Erelis žengė žingsnį ir supratom – papūga. Net ne viena.

004

Kea (tariasi kyja) – vienintelė kalnų papūga pasaulyje.

005
Čia sustojom nakčiai. Ta troba – tualetai ir didelė bendra virtuvė, kurioje keli dviratininkai pasiliko nakvot, nes buvo baisiai šalta ir lijo. Net viduj šalta. Sutikom grupelę čekų, sakė susirinko daug draugų su šeimom ir visi 16 žmonių išsibeldė į kelionę po Zelandiją. Va taip va. Tik vargšų palapinė išplaukė per liūtį.
006

Turėjom pusantro neperšlampamo rūbo, tad išėjom į kalnus.

007

Užsiropštus.

008

Nepamenu kodėl sugalvojau įsimest į kelionę pirštines. Nepasigailėjau.

009

Taigi, sniegynai. O dar tik rudens pradžia.

010

Naktį kažkas dundėjo kalnų pusėj. O ryte ankstį atsikėlę matėm tokį vaizdą.

011

Ko gero, dar niekur nesu mačius tkio puikaus vaizdo pro virtuvės langą kaip čia.

012

Mum pasisekė, o kas pramiegojo – kalnai greit vėl dingo rūke.

15

Nukeliavom prie Tasmano ledyno, kurio tirpsmo vanduo virsta Tasmano ežeru ir išteka Tasmano upe, bala žino, gal į Tasmanijos jūrą? Ežere plauke ledo šmotas.

IMG_1688

Ten tolumoje, ežero gale – ledynas.

IMG_1690

Stovėjom ant kalno ir nebežinojom į kurią pusę žiūrėt, ką nufotografuot.

IMG_1692

Tai taip ir fotografavom – aplink visur.

16  

Palipėjus žemiau. Va tokių nuotraukų ir tikėjausi iš juostelės. Šitoji man kainavo subadytas kojas – pasiutusiai aštrūs augaliukai pasitaikė.

IMG_1731

Visa Zelandija pilna turistų tiesiog stojančių šalia kelio nusifotografuot. Nes kas keliasdešimt kilometrų vaizdas pakinta visiškai.

IMG_1732

Samanos kažkokios, Laurius manęs dabar klausia – o kas čia turėjo būt? Na gi gražu!

IMG_1813

Sakiau, kad vaizdas keičiasi?

IMG_1806

Artėjant prie Queenstown’o daugėjo ekstremalų. Pavežėm kaip tik vieną vietiniu jau tapusį britą, tai sakė, kad tam mieste labai gerai, jame galima nuo ko nors nušokt. Arba plaukt. Pvz. sraunia upe tik su maža lenta.

IMG_1802

Taip, mums patinka dideli vaisiai.

IMG_1768

Ir antys. Maorių kalba – papango.

18

Nors ši vieta atrodo daug šilčiau – buvo baisu išlipt iš mašinos. Kažkaip panašiai įsivaizduoju  Afganistaną – plikos rusvos kalvos.

17

Kai sustojus užkąst kažkas ėmė krist, sakiau, čia tik nuo medžių byra, Laurius pastebėjo, kad tas „nuo medžių” sėkmingai tirpsta. Snigo.

1

Sustirę pasiekėm Te Anau miestoką. Atrodo neblogai, bet vėjas ir drėgmė – siaubingi. Visi megztiniai nepadėjo – buvo net sunku pajudėt nuo visų tų sluoksnių. Todėl iš Zelandijos parsivežiau vieną suvenyrą – neperšlampamą, vėjo neperpučiamą striukę 🙂