Paukščio-Lyro beieškant

Kai į Melburną atėjo ruduo…

… visi sėdo į mašinytes…

… ir iš miesto (kairėje) patraukė į kalnus (dešinėje). Daug kur nebuvo kur sustot, kalnų miesteliuose lyg tyčia viskas klaikiai brangu, milijonai turistų.

Aptikom keistų skulptūrų parką.

Labai keistų. Prie tų nukryžiuotų vargšų, (vienas jų – aborigieniškos išvaizdos barzdyla, kitas – nesuprasi) – „sumestos” koalos, kengūros ir kiti padarai, kraupoka.

O kai ėmė temt, netikėtai užsukom į vieną populiarų parką. Čia atveža turistus autobusais pamaitint paukščių. Susimoki pinigų, gauni maišelį ir eini maitint papūgų.

Paukščių mylėtojai baisiausiai nemėgsta šitos vietos kur paukščiai „sugadinti”. Deja, ir šitos gražuolės jau nebemoka pačios susirast maisto.

O prie pat, kur turistai matyt tingi eit – tamsiu mišku eina šlapias kelias daug žadančiu pavadinimu „Paukščio lyro takas”. Kelio ženklai apylinkėse tik patvirtina, kad čia ne šiaip sau vieta.

O štaio ir paukštis lyras! 🙂

Šis paukštis ypatingas tuo, kad moka pamėgdžioti bet kokius garsu, kurie jį supa. Nors ką čia beišmoksi, kai girdi tik rėkiančias kakadu. Bet paėjom toliau ir rėksnių nebesigirdėjo. Vien kojų šlepsėjimas pažliugusiu keliu ir daugybė mažų paukštukų. Praėjom visą taką ir supratom, kad kito kelio nėra – teks grįžt. Taigi einam atgal ir sustojam praleist pasivaikščiot išėjusios vietinės. Turistai taip vėlai po mišką nevaikšto, tik sportuojantys vietiniai. Taigi stabtelėjom, apžiūrėjom kažkokį ryškų šniūroką ant šakos, matyt kažkoks ženklas ir atsisukę į taką… negalėjom patikėt. Vos per kelis metrus tarp mūsų ir tos tolstančios tetos kelią išdidžiai kerta pats paukštis lyras!

Laurius nusivijo iš paskos. Paukštis mus visiškai įgnoravo ir kapstėsi nukritusiuose lapuose ir šakose. Panašu, kad pasipuošęs poravimosi plunksnomis – uodegos gražumas!

Kitas vietinis irgi stabtelėjo, sakė, kad vakar pirmą kart matė šitą paukštį. Ir dar su jaunikliais. Pasisekė! Pabandysim čia dar grįžt, nusprendėm ir nuskubėjom namo. Griaudėjo. Vos spėjom pasiekt mašiną ir kalnuose prasidėjo liūtis.

httpv://www.youtube.com/watch?v=VjE0Kdfos4Y

Pažiūrėkit šitą! Neįtikėtinas paukštis!